FUAR ve KONGRE

FUAR ve KONGRE

ALZ FUAR VE KONGRE ORGANİZASYONLARI


ALZ Fuar kurucu ve yönetici kadrosu; Türkiye Fuarcılık sektörünün son on beş yıllık tarihçesinin içerisinde, sektörün yeniden yapılanması çalışmalarında iş dünyası sivil toplum kuruluşları ve sektörün öncü özel sektör kuruluşlarında aktif olarak yer almıştır. 

ALZ Fuar, Sektörün geliştirilerek küresel standartlara ulaştırılması vizyonunun pivot aktörlerinden olma deneyimini ve sektörel bilgi birikimini yeni nesil fuar ve kongre organizasyonları ile taçlandırmaktadır.

 

 

 

FUAR VE KONGRE MERKEZİ İŞLETMECİLİĞİ

ALZ Grup çatısı altında faaliyet gösteren “ALZ DİYARBAKIR”, ALZ Diyarbakır Mezopotamya Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nin işletmeci kuruluşudur. Ulusal ve bölgesel tüm kamu kurum ve kuruluşları, başta Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası olmak üzere tüm kamu kurumu niteliğinde meslek kuruluşları ve sivil toplum kuruluşları ile işbirliği içerisinde hareket ederek bölge ve çevre ülkelerdeki fuar katılımcıları, ziyaretçileri ve ilgili sektör profesyonellerini buluşturduğu uluslararası çapta Fuar ve Kongre etkinlikleri düzenlemektedir.

“ALZ Diyarbakır” deneyimli kadrosu ve uluslararası standartlardaki hizmet kalitesiyle tüm paydaşlara hizmet vermektedir.

“ALZ Diyarbakır”, Fuar Merkezinin Diyarbakır’a ve bölgenin sosyal ve kültürel hayatına anlamlı katkılar sağlaması amacıyla, konser, tiyatro, sergi gibi sanatsal ve kültürel etkinliklere ev sahipliği yapmasına yönelik de aktif bir çalışma yürütmektedir.

 

 

 

ALZ DİYARBAKIR MEZOPOTAMYA ULUSLARARASI FUAR VE KONGRE MERKEZİ

ALZ Diyarbakır Mezopotamya Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi, 14.000 metrekarelik 4 adet kapalı sergi salonu, 42.000 metrekarelik açık alanı, 3.200 m2 fuar idari binası, özel konferans ve seminer salonları, ideal çalışma ortamı, teknik altyapı donanımı, kafe ve restoranı, açık alanları, geniş otoparkı, temizlik hizmetleriyle şehirde sanayi ve ticaretin buluşma noktasıdır.

ALZ Diyarbakır Mezopotamya Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi katılımcı ve ziyaretçilere ihtiyaç duyacakları her türlü hizmeti sağlayacak şekilde dizayn edilmiştir.

ALZ Diyarbakır Mezopotamya Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi şehrin ana arteri üzerinde bulunmakta olup otellere, alışveriş merkezlerine ve havalimanına yakınlığıyla ulaşım olanakları açısından merkezi bir konumdadır.

www.alzdiyarbakir.com

 

 

 

ALZ  FUAR VE ETKİNLİK TAKVİMİ

FUAR / ETKİNLİK ADITARİHORGANİZATÖR
Mezopotamya İnşaat Fuarı3-6 Mart 2022ALZ Diyarbakır & DİFAŞ
Mezopotamya Tarım ve Hayvancılık Fuarı15-19 Mart  2022ALZ Diyarbakır & DİFAŞ
Mezopotamya Ramazan Etkinlikleri22 Nisan-1 Mayıs 2022Anatolia Fuar A.Ş
Amsterdam Sağlık Turizmi Fuarı20-21 Mayıs 2022ALZ Fuar & GO Fuarcılık
Bosna Hersek Sağlık Turizmi Fuarı26-27 Ağustos 2022
Saraybosna - Bosna Hersek
ALZ Fuar & GO Fuarcılık
Güzellik ve Kozmetik Fuarı1-4 Eylül 2022Start Fuarcılık
Mezopotamya Kitap Fuarı16-25 Eylül 2022ALZ Diyarbakır & DİFAŞ
Mezopotamya Eczacılık ve Sağlık Fuarı22-23 Ekim 2022ALZ Diyarbakır & DİFAŞ
Mezopotamya Kahve Festivali ve Fuarı28-30 Ekim 2022ALZ, DİFAŞ, DSM
Almanya Sağlık Turizmi Fuarı04-05 Kasım 2022ALZ Fuar & GO Fuarcılık
Mezopotamya Gurme ve Yöresel Lezzetler Fuarı15-20 Kasım 2022ALZ Diyarbakır & DİFAŞ