KOZMETRA | KOZMETİK | ALZ Grup


KOZMETRA

ALZ Grup, kozmetik sektöründeki faaliyetlerini dermokozmetik alanında güvenilir bir marka olan KOZMETRA çatısı altında yürütmektedir.

“KOZMETRA’nın tohumları 2005 yılında markanın kurucusu Mülkiye Alagöz’ün Hollanda’da ilk dermatoloji kliniğini açması ile atılmıştır. Eğitimi, insan sağlığını ve çevre duyarlığını ön planda tutan kurumsal politikası ve başarılı çalışmalarıyla kısa süre içerisinde Hollanda’da kabul gören kliniklerde uygulanan ürünlerin formülasyonları ve Ar-Ge çalışmaları 2012 yılında Hollanda’dan Türkiye’ye “KOZMETRA”, markası altında taşınmıştır.

Cilt ve saç sağlığını güçlendiren dermokozmetik ürün gamına sahip olan KOZMETRA’nın ürettiği hiçbir ürün hayvanlar üzerinde test edilmemektedir.

Sektördeki son teknolojik gelişimleri Türkiye pazarına sunmayı kendine misyon edinen KOZMETRA, Lobin World ile DMW Uluslararası Diplomatlar Birliği (DMW)’nin Washington D.C / ABD’de organize ettiği “3. Uluslararası Dünya Kalite Zirvesi”nde “Dünya Kalite Ödülü”nü kazanmıştır.

Tüm ürünleri CE sertifikalı olan KOZMETRA, Avrupa Şirketler Parlamentosu (EPE - European Parliament of Enterprises) ve Avrupa Odalar Birliği (EUROCHAMBRES) üyesi olan tek Türk dermokozmetik firmasıdır.